Kontakta din kommun

Ta kontakt direkt med din kommun eller stadsdel om du:

  • Har hittat felaktiga uppgifter?
  • Har frågor om hur man stöttar föreningslivet?
  • Saknar en verksamhet eller ett evenemang? 

Botkyrka kommun
Iréne Cederborg
E-post: irene.cederborg@botkyrka.se
Telefon: 0734-21 85 70


Danderyds kommun
Ann Epstein
E-post: ann.epstein@danderyd.se
Telefon: 08-568 910 87

 

Ekerö kommun
Gunilla Schmidt
E-post: gunilla.schmidt@ekero.se
Telefon: 08-12457100

 

Haninge kommun
Ann-Britt Öhrstig
E-post: ann-britt.ohrstig@haninge.se
Telefon: 08 606 82 74

 

Huddinge kommun
Eliz Lindström
E-post: eliz.lindstrom@huddinge.se
Telefon: 08-535 317 23

 

Järfälla kommun
Annica Dahlborn
E-post: annica.dahlborn@jarfalla.se
Telefon: 08-580 28 198

 

Lidingö stad
Josefine Viklund
08-7314630
josefine.viklund@lidingo.se

 

Nacka kommun
Elin Brandefalk
E-post: elin.brandefalk@nacka.se
Telefon:08-718 80 00

 

Norrtälje kommun
Anna Alfonsson Halldén
E-post: anna.alfonsson-hallden@norrtalje.se
Telefon: 0176-746 64

 

Nynäshamns kommun
Monica Lundstedt
E-post: monika.lundstedt@nynashamn.se
Telefon: 08-520 681 59

 

Sollentuna kommun
Anne Maddock
073-9152049
anne.maddock@sollentuna.se

 

Solna kommun
Anna-Lena Nörager
08-7461000 
anna-lena.norager@solna.se

 

Stockholms stad
I Stockholms stad ansvarar varje stadsdel för fritidsverksamheten för de barn och ungdomar som bor där. Du hittar en lista över kontaktpersoner i din stadsdel här:
www.stockholm.se/fritidforallakontakt Samordnare av fritiden för personer med funktionsnedsättning i Stockholms stad:
 

Södertälje kommun
Christofer Martinson
E-post: christofer.martinson@sodertalje.se
Telefon: 08-523 01 401

 

Tyresö kommun
Susanne Svidén
E-post: susanne.sviden@tyreso.se
Telefon: 08-5782 91 03

 

Täby kommun
Bengt Lilljeqvist
076-6439773
bengt.lilljeqvist@taby.se

 

Upplands Bro kommun
Helena Karlsso
073-1542849
helena.karlsson@upplands-bro.se

 

Upplands Väsby kommun
Karin Mellström 
08-59097512
karin.mellstrom@upplandsvasby.se

 

Vallentuna kommun
Ida-Maria Hallberg
073-6664364
ida-maria.hallberg@vallentuna.se


Annika Wegnebring
08-587 851 69
annika.wegnebring@vallentuna.se

 

Värmdö kommun
Fredrik Perman
E-post: fredrik.perman@varmdo.se
Telefon: 08-587 851 69

 

Österåkers Kommun
Nina Johansson
E-post: nina.johansson@osteraker.se
Telefon: 08-540 814 99

 

Kommuner logos